Zgodnie z panującą w Polsce tradycją – przystąpienie dziecka do I Komunii Świętej wiąże się z organizacją małego przyjęcia dla bliskich. Jest to okazja aby spotkać się z rodziną, która często zjeżdża się z odległych zakątków kraju. Nietrudno się dziwić, że sporo osób decyduje się taką imprezę okolicznościową zorganizować w restauracji kierując się własną wygodą.

Komunia w domu

Zdarza się jednak, że rodzice dziecka przystępującego do I Komunii Świętej – decydują się na zorganizowanie przyjęcia w swoim domu czy też mieszkaniu. Powody mogą być różne – mała liczba gości albo… brak miejsc w restauracjach. Należy pamiętać, że restauracje rezerwują terminy na przyjęcia komunijne nawet do pięciu lat wcześniej. Jeśli ktoś będzie chciał dokonać rezerwacji rok wcześniej – może liczyć się z odmową. Restauracje mają niestety ograniczenia jeśli chodzi o ilość miejsca i często nie są w stanie zorganizować więcej niż dwóch czy trzech przyjęć komunijnych w tym samym dniu. W takiej sytuacji mogą zapewne zaproponować catering na komunię, który zostanie przygotowany przez kucharzy pracujących w danej restauracji i dowieziony nam do domu w dniu naszego spotkania.

Catering na komunię

Forma ta zyskuje coraz większą popularność głównie ze względów praktycznych i cenowych – jest on zdecydowanie tańszy od przyjęcia w restauracji (nie ponosimy kosztów zw. z wynajmem sali, obsługą, parkingiem, czy dekoracjami) a przy tym potrawy przygotowane przez zawodowych kucharzy będą równie smaczne i urozmaicone jak te serwowane w restauracji. Catering na komunię sprawia, że otrzymujemy wysoką jakość potraw bez konieczności naszego zaangażowania. Przyjęcie w domu będzie miało również zupełnie inny klimat i goście z pewnością będą czuli się swobodniej.