M

Jaki grill ogrodowy wybrać?

Na pewno trzeba przede wszystkim warto przeanalizować ile osób i jak często zamierza korzystać z takiego urządzenia. Ważna jest także wielkość podwórka – na malutkie działki raczej nie są polecane stacjonarne sprzęty o dużych gabarytach. W takich wypadkach na pewno najlepszym rozwiązaniem jest grill przenośny.

Gdy pojawia się pytanie: „Jaki grill wybrać do ogrodu?”, większość osób mówi o urządzeniach na węgiel, których główną zaletą jest niska cena. Najbardziej powszechne są tradycyjne modele wyposażone w kółka, dzięki czemu przeniesienie sprzętu nie stanowi problemu. Udogodnieniem jest także półka, która bardzo ułatwia proces nakładania i zdejmowania produktów z rusztu. Wiele modeli posiada także pokrywy, które zatrzymują temperaturę. W ten sposób jedzenie szybciej się piecze, nabiera aromatu i osiąga odpowiednią do spożycia formę.

Choć grille na węgiel są najpopularniejsze, wiele osób przerzuca się na modele gazowe. Ich atutem jest znacznie krótszy czas rozpalania i brak konieczności ciągłego kontrolowania poziomu ognia. Aby przygotować jedzenie, wystarczy położyć na je ruszcie, który nagrzewa się dzięki uruchomieniu palnika gazowego. Na pewno trzeba przygotować się na większy wydatek. Grille gazowe mają też bardziej złożoną konstrukcję od wersji na węgiel. Jeśli chodzi o smak dań – nie ma tu w zasadzie żadnej różnicy pomiędzy potrawami przygotowanymi na obu wersjach grilla. Na pewno plusem jest tu brak brudzącego węgla i popiołu. Grill na gaz to zatem urządzenie, które bez trudu można utrzymać w nienagannej czystości.

Trzeba jednak dodać, że grill na gaz i węgiel to nie wszystko – coraz więcej miłośników ma również model elektryczny. W tym przypadku nie trzeba niczego rozpalać, a jedynie podłączyć urządzenie do prądu. Grill elektryczny po zasileniu nagrzewa się, a uzyskana temperatura pozwala na przygotowanie nawet najbardziej wymagającej potrawy. Poza łatwą obsługą, dużym atutem takich modeli jest fakt, że są zazwyczaj zdecydowanie mniejsze niż opcje gazowe i węglowe. W tym przypadku również bez trudu można sprzęt umyć i przetransportować w inne miejsce.

Ten artykuł zawiera 306 słów